Default welcome msg!

Tanie buty do biegania - sklep • DISTANCE.pl

Można biegać nawet na bosaka, ale po co, skoro można kupić dobre buty do biegania. Sprawiają one, że bieganie jest przyjemnością, stopy się nie męczą i nie bolą, możliwość wystąpienia kontuzji ogranicza się do minimum. Nawet jeśli ktoś uprawia jogging od czasu do czasu, warto wtedy zakładać odpowiednie buty do biegania.


Ortopedzi wyróżniają 3 rodzaje stóp: neutralną, pronującą oraz supinającą. Podczas biegu większość biegaczy stawia stopę najpierw na pięcie. Jeśli stopa jest neutralna, po postawieniu pięty ciężar ciała rozkłada się równomiernie na całej stopie. Taką stopę rozpoznaje się po tym, że obcas w każdym obuwiu zdziera się równomiernie, a stopa ma średnie sklepienie sklepienie (sklepienie to spodnia część stopy tworząca łuk). Biegacze ze stopą neutralna wybierają buty do biegania oznaczone jako neutralne.

Stopa pronująca ma tendencję do zwracania się do środka, a więc podczas biegu ciężar ciała opiera się na wewnętrznej krawędzi stop. Może to prowadzić do kontuzji. Należy więc używać butów do biegania z wkładką stabilizującą po wewnętrznej stronie buta. Dla pronatorów przeznaczone są buty morion control (silna pronacja) oraz stability (średnia pronacja).

Najrzadziej zdarza się stawianie stóp na zewnątrz. Jest to stopa supinajaca. Najodpowiedniejszy dla supinatorów jest but oznaczony jako cushioned.

Chcesz mieć pewność, że buty do biegania będą nie tylko wygodne, ale i modne? Sprawdź naszą ofertę. Szeroki asortyment obuwia do biegania znanych i lubianych marek to gwarancja najnowszych komfortu użytkowania i trwałości.

Produktów od 1 do 40 z 187

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5

Produktów od 1 do 40 z 187

Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4
  5. 5